Szef MON udaje się w styczniu z wizytą do USA

Szef MON Antoni Macierewicz fot. EPA/LESZEK SZYMANSKI

Minister obrony Antoni Macierewicz udaje się w styczniu z wizytą do Stanów Zjednoczonych – taką informację potwierdziła w piątek nieoficjalnie PAP w MON.

Wiadomość o zaproszeniu szefa MON do Białego Domu podała na stronie internetowej TVP Info. Według stacji do spotkania dojdzie najpewniej 17 stycznia, a rozmowy z doradcą prezydenta Donalda Trumpa ds. bezpieczeństwa narodowego gen. Herbertem Raymondem McMasterem mają dotyczyć wzmacniania wschodniej flanki NATO i odstraszania Rosji.

Poprzednio z wizytą w USA Macierewicz przebywał we wrześniu ub. r.; spotkał się wtedy z sekretarzem obrony Jamesem Mattisem. Rozmowy dotyczyły wtedy zwiększenia amerykańskiej obecności w Polsce, działań Korei Północnej i Rosji, sytuacji w Afganistanie, a także negocjowanej umowy w sprawie dostaw systemu obrony powietrznej Patriot.(PAP)

Categories: Ameryka, Polska

Comments

  1. Anonim
    Anonim 5 stycznia, 2018, 17:54
  2. Piotr-elder
    Piotr-elder 6 stycznia, 2018, 02:31

    Maciarewicz to szajbus i w każdym normalnym państwie siedziałby u czubów. Bierze chłopczyka -parówę i daje mu medal za wypinanie, widzi okręty podwodne sprzedane za 1 dolara do Rosji przez Francję za pośrednictwem Egiptu. Za takie coś dawno by wyleciał, tylko ma „kwity” na prezesa (tw. Balbina) i szantażuje.

    Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*