Steve Bannon o spotkaniu w Trump Tower: „zdradzieckie”, „niepatriotyczne”

EPA/JIM LO SCALZO

Były główny strateg Białego Domu Steve Bannon uznał, że spotkanie Donalda Trumpa juniora i czołowych przedstawicieli kampanii wyborczej jego ojca w czerwcu 2016 roku z grupą Rosjan było „zdradzieckie” i „niepatriotyczne”.

Reuters pisze o tym w środę, powołując się na fragmenty nowej książki Michaela Wolffa, do których dotarł. W książce tej pt. „Fire and Fury: Inside the Trump White House” Wolff napisał, że Bannon drwił z tego spotkania w Trump Tower, podczas którego rosyjska prawniczka miała oferować kompromitujące informacje o kandydatce demokratów w wyborach prezydenckich Hillary Clinton.

W spotkaniu zaaranżowanym przez syna Trumpa uczestniczył też zięć obecnego prezydenta Jared Kushner i ówczesny szef kampanii Trumpa Paul Manafort. Stało się ono – odnotowuje Reuters – elementem federalnego śledztwa w sprawie możliwej zmowy między kampanią prezydencką Trumpa a Rosją. Trump zaprzecza, jakoby do takiej zmowy doszło.

Wolff cytuje opinię Bannona na temat tamtego spotkania w Trump Tower. Były główny strateg Białego Domu uznał je za „zdradzieckie” i „niepatriotyczne”, za coś, o czym „natychmiast powinno się poinformować FBI”. Według Wolffa, kiedy pojawiły się informacje o tamtym spotkaniu, Bannon miał sarkastycznie stwierdzić: „Oto jaki mieli trust mózgów”. Miał też powiedzieć, że sądzi, iż śledztwo w sprawie możliwości zmowy między kampanią Trumpa a Moskwą skoncentruje się na praniu pieniędzy.

Bannon został menedżerem kampanii Trumpa w miesiącach przed wyborami prezydenckimi w 2016 roku, ale już po spotkaniu w Trump Tower. Ze stanowiska głównego stratega Trump zwolnił go w sierpniu ub.r.

Prezydent Donald Trump zareagował na ujawnione przez Wolffa opinie Bannona, zrywając ze swym byłym głównym strategiem. „Steve Bannon nie ma nic wspólnego ze mną, ani z moją prezydenturą. Kiedy został zwolniony, stracił nie tylko pracę, postradał zmysły” – podkreślił Trump w oświadczeniu.(PAP)

Categories: Ameryka, Na bieżąco

Comments

 1. Ezy
  Ezy 4 stycznia, 2018, 16:02

  We wspomnianej książce znalazły się wypowiedzi wielu pracowników Białego Domu na temat bardzo niepokojącego stanu psychicznego Trumpa, co w dużym stopniu wyjaśnia jego idiotycznie dziecinne twittery.

  Reply this comment
 2. diwron
  diwron 4 stycznia, 2018, 19:13

  Ja bym radził zająć się lepiej stanem psychicznym amerykańskiego lewactwa, które chce ustroju komuno -faszystowskiego w USA. Antyamerykańskie media cały czas obrzucały błotem S. Bannon i porówywały go niemal do antychrysta. Teraz nagle jest uosobieniem „szczerej prawdy”, bo można go wykorzystać do ataków na Trumpa. Gdyby nagle pojawił się lucyfer z całym swoim sztabem i zaczął nadawać na Trumpa, to dlatego szurniętego towarzystwa (antyamerykańskie media) byłby uosobieniem prawdy.

  Reply this comment
 3. Piotr
  Piotr 5 stycznia, 2018, 00:01

  Teraz wśród „żarliwych patriotów” gdzie co drugie słowo to „wyklęty i niezłomny” wyznacznikiem prawości jest Jarosław umiłowany, Maciarewicz wszystkowidzący i PiS -partia notabene socjalistyczno-narodowa. Zaś: fu, be i samo zło jest tzw. lewactwo bliżej nieokreślone, jak prawda i czas dochodzenia do prawdy przez prezesa.

  Reply this comment
 4. Trump the idiot
  Trump the idiot 5 stycznia, 2018, 10:51

  It’s official – Trump is a sicko

  Reply this comment

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*