Media: były doradca Trumpa nie rozczarował

Steve Bannon fot.Aude Guerrucci/Pool/EPA

Steve Bannon, były doradca strategiczny Białego Domu, nie zawiódł amerykańskich komentatorów, którzy po jego zwolnieniu z tej funkcji zapowiadali, że jeszcze nie raz da on o sobie znać. W wywiadzie telewizyjnym Bannon wydał wojnę elicie Partii Republikańskiej.

Bannon nazywany przez przeciwników „Rasputinem Białego Domu”, w wywiadzie nadanym w programie „60 minut” telewizji CBS w niedzielę zapowiedział, że będzie ze wszelkich sił wspierał poczynania prezydenta Donalda Trumpa i zwalczał wszystkich tych którzy, jego zdaniem „popychają prezydenta w złym kierunku”.

Były doradca strategiczny nie oszczędzał także swojego byłego szefa – prezydenta Trumpa. Bannon powiedział, że decyzja Trumpa o zwolnieniu dyrektora FBI Jamesa Comeya była „najgorszą decyzji polityczną we współczesnej politycznej historii”.

Trump niespodziewanie zwolnił dyrektora FBI Jamesa Comeya w maju, po tym jak zdaniem krytyków prezydenta USA szef amerykańskiej policji federalnej i kontrwywiadu nie uległ jego naciskom, aby zakończyć śledztwo w sprawie powiązań otoczenia sztabu wyborczego sztabu wyborczego Donalda Trumpa z przedstawicielami władz na Kremlu.

„Gdyby prezydent nie zwolnił Comeya nie doszłoby do powołania specjalnego prokuratora Roberta Muellera z jego nieograniczonymi uprawnieniami” – powiedział Bannon.

Wywiad byłego doradcy strategicznego Białego Domu był częstym tematem pytań dziennikarzy podczas poniedziałkowej konferencji prasowej rzeczniczki prasowej Białego Domu.

W rezultacie, jak zauważyła z nutą irytacji w głosie rzeczniczka Białego Domu Sarah Huckabee Sanders „mówimy o Bannonie więcej jak jest poza Białym Domem niż kiedy był w Białym Domu”.

Z Waszyngtonu Tadeusz Zachurski (PAP)

Categories: Ameryka, Polityka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*