„Dear Evan Hansen” z nagrodą Tony dla najlepszego musicalu

Ekipa “Dear Evan Hansen” z nagrodą Tony fot.Jason Szenes/EPA

„Dear Evan Hansen” o nastoletnim outsiderze, który musi stawić czoło rzeczywistości po śmierci kolegi ze szkoły, został okrzyknięty najlepszym musicalem podczas niedzielnego rozdania nagród Tony, jednych z najważniejszych nagród teatralnych na świecie.

Oprócz wyróżnienia w tej najważniejszej kategorii musical Benja Paseka i Justina Paula (laureatów tegorocznego Oscara za najlepszą piosenkę „City of Stars” do filmu „La La Land”) zdobył także pięć innych nagród, w tym dla najlepszego nowego wykonawcy (odtwórca głównej roli Ben Platt) i za najlepszą muzykę.

Za kreacje aktorskie nagrodzeni zostali: Bette Midler i Gavin Creel za „Hello, Dolly!”, Kevin Kline za „Present Laughter”, Laurie Metcalf za „A Doll’s House. Part 2”, Cynthia Nixon za „The Little Foxes” i Michael Aronov za „Oslo”.

Za najlepszą sztukę teatralną uznano „Oslo” o negocjacjach pokojowych na Bliskim Wschodzie w 1993 roku.

Podczas trzygodzinnej gali wręczenia Tony w Nowym Jorku, poprowadzonej przez Kevina Spacey, część osób wręczających nagrody i nagrodzonych nosiło wpięte w ubranie niebieskie wstążki na znak solidarności z organizacją na rzecz praw obywatelskich ACLU, która występuje w amerykańskich sądach w obronie praw imigrantów.

Nagrody Tony (Tony Awards) przyznawane są najlepszym musicalom i sztukom teatralnym granym na Broadwayu w ponad 40 tamtejszych teatrach, które mieszczą co najmniej 500 widzów. Laureatów wybiera ok. 840 jurorów z branży teatralnej. (PAP)

Categories: Ameryka, Kultura, Na bieżąco
Tags: Awards, Tony, USA

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*