Nastolatka planowała masakrę w liceum w Pensylwanii

Nastolatka planowała masakrę w liceum w Pensylwanii

 Uczennica ostatniej klasy szkoły średniej w Radnor w Pensylwanii została aresztowana, gdy policja odkryła szczegółowy plan zabicia jej nauczyciela oraz koleżanek i kolegów z klasy.

Policyjny komunikat stwierdza, że 17-latka napisała w notatniku, iż pragnie być pierwszym w historii masowym mordercą płci żeńskiej. Licealistka z detalami opisała, jak będzie zabijać uczniów i jednego z nauczycieli. Dziewczyna wyrażała też uznanie dla Erica Harrisa i Dylana Klebolda, sprawców masakry w Columbine High School w Kolorado w 1999 roku.

− Wyobraźcie sobie tę siłę. Kule wylatujące z hukiem z lufy pistoletu, przeszywające ciała ludzi, którzy się przewracają rozpryskując krew dookoła i krzycząc − napisała nastolatka w notatniku przekazanym policji.

Dziewczyna została aresztowana i będzie sądzona jak osoba nieletnia pod zarzutem wysuwania gróźb terrorystycznych.

− Zawsze są jakieś znaki ostrzegawcze. Przed wydarzeniami w Columbine było wiele znaków ostrzegawczych, które zignorowano i nikt nie podjął działań zapobiegawczych − mówił na konferencji prasowej szef policji w Radnor Bill Colarulo.

Uczennica obecnie przechodzi badania psychiatryczne, lecz pozostaje w areszcie. Ani w jej domu, ani w szkolnej szafce nie znaleziono broni, a rodzice współpracują z policją. (ak)

Na zdj: Miejsce pamięci po strzelaninie w szkole średniej Columbine w Kolorado fot.Rick Giase/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*