20 marca w Kongresie wysłuchania dotyczące ingerowania Rosji w wybory w USA

20 marca w Kongresie wysłuchania dotyczące ingerowania Rosji w wybory w USA

Pierwsze publiczne wysłuchania w Izbie Reprezentantów w sprawie mieszania się Rosji do wyborów w USA odbędą się 20 marca – poinformował przewodniczący komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów Devin Nunes.

Nunes powiedział, że na wysłuchania zaprosił dyrektora FBI Jamesa Comeya, dyrektora Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA) Mike’a Rogersa, a także byłego dyrektora CIA Johna Brennana, byłego dyrektora wywiadu USA Jamesa Clappera oraz byłą prokurator generalną Sally Yates.

Dodał – jak informuje „Głos Ameryki” – że lista tych, którzy mają zostać wysłuchani, może się zwiększyć w miarę potrzeb. Listę uzgadniali przedstawiciele obu partii w Kongresie.

CNN informuje też, że we wtorek przewodniczący senackiej komisji ds. wywiadu Richard Burr po raz pierwszy wypowiadał się w sprawie zarzutów obecnego prezydenta Trumpa pod adresem poprzednika Baracka Obamy; Trump zarzucił Obamie, że ten kazał założyć mu podsłuch w czasie ubiegłorocznej kampanii wyborczej. Trump nie przedstawił na to żadnych dowodów.

Sam Nunes też powiedział dziennikarzom, że nie ma dowodów na to, by Trump był podsłuchiwany przez swego poprzednika Obamę, lecz że komisja zbada sprawę. (PAP)

fot.Shawn Thew/EPA

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*