18 lat więzienia dla kobiety, która wysłała listy z rycyną do Obamy

18 lat więzienia dla kobiety, która wysłała listy z rycyną do Obamy

Na 18 lat więzienia skazana została w środę 36-letnia Amerykanka z Teksasu za wysłanie w maju ub.r. listów z toksyczną rycyną do prezydenta USA Baracka Obamy i byłego burmistrza Nowego Jorku Michaela Bloomberga.

Shannon Richardson fot.arch. policji

Shannon Richardson fot.arch. policji

Shannon Guess Richardson przyznała się do winy w grudniu ub.r.

Na mocy ugody między obroną a oskarżeniem, prowadzącej do uzyskania łagodniejszego wyroku, kobieta dostała 18 lat więzienia za posiadanie i wyprodukowanie szkodliwej substancji biologicznej – poinformował sąd.

„Nigdy nie zamierzałam nikogo skrzywdzić” – mówiła w środę w sali sądowej. „Nie jestem złą osobą” – zapewniała. Jak dodała, myślała, że listy nigdy nie zostaną otwarte, bo nie pozwolą na to stosowane środki bezpieczeństwa.

Prokuratorzy poinformowali, że Richardson wysłała trzy listy, następnie poszła na policję i powiedziała, że zrobił to jej mąż Nathan Richardson. Kobieta została aresztowana pod koniec czerwca, gdy władze poinformowały, że próbowała uwikłać w przestępstwo małżonka, który złożył pozew o rozwód.

Jak poinformowali prokuratorzy, śledczy zauważyli sprzeczności w zeznaniach Richardson, a następnie dowiedzieli się, że kupiła przez internet materiały do produkcji rycyny – silnie toksycznej substancji.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

 

Categories: Ameryka

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*