Alkohol pod chmurką: gdzie wolno, gdzie zabroniony

fot.pixabay.com

fot.pixabay.com

Na widok nietrzeźwego w parku, na plaży czy podczas koncertu na trawie policjant często odwraca głowę. Nie oznacza to jednak, że spożywanie alkoholu pod chmurką jest legalne.

Przepisy miejskie zabraniają przynoszenia alkoholu do parków, na place zabaw czy na plaże oraz picia napojów wyskokowych w „miejscach publicznych” (na chodnikach, jezdniach, etc). Wyjątek stanowią ogródki uliczne lub plażowe, które posiadają wykupioną licencję na sprzedaż alkoholu poza lokalem. Pamiętajmy jednak, że przebywanie w parku, na placu zabaw lub plaży w stanie nietrzeźwym jest nielegalne.

Powiatowe przepisy są nieco liberalniejsze. Cook County Forest Preserve zezwala na spożywanie alkoholu na terenie należących po powiatu parków i terenów zielonych tylko osobom, które ukończyły 21 lat i pod warunkiem, że spożywanie alkoholu nie odbywa się w odległości mniejszej niż 50 stóp od drogi, parkingu lub wjazdu do parku. W niektórych miejscach na terenie powiatowych parków obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu. Ich wykaz można znaleźć na portalu fpdcc.com

W parkach i na plażach należących do Chicago Park District można pić napoje wyskokowe tylko posiadając wykupione wcześniej „pozwolenie na piknik”, które można nabyć na portalu chicagoparkdistrict.com lub w specjalnie wyznaczonych strefach, np. w pobliżu położonych przy plaży barach i restauracjach.

Widzowie imprez odbywających się w Millennium Park mogą pić alkohol na trawniku przed Pritzker Pavilion podczas koncertu i godzinę po jego zakończeniu. Pod warunkiem jednak – jak zastrzegają władze miasta – „że widzowie zachowują się godnie i nie naruszają porządku publicznego”. (ak)

Categories: 4lipca

Write a Comment

Your e-mail address will not be published.
Required fields are marked*